AS ROMA chce sprzedać Alessandro Florenziego za 15 milionów euro

Jak donosi hiszpańska “Marca”, AS ROMA wystawiła Alessandro Florenziego za kwotę 15 milionów euro, a jednym z zainteresowanych jest Fiorentina

Choć aktualnie piłka nożna zatrzymała się w miejscu, tak jak cały świat, ze względu na globalną pandemię koronawirusa to nie oznacza to braku ruchu na rynku transferowym. Chociaż ruchem ciężko to nazwać, bo na razie mówimy o kwocie jaką AS ROMA żąda za Alessandro Florenziego. 29 letni prawy obrońca jest obecnie na wypożyczeniu w hiszpańskim klubie Valencia C.F., gdzie trafił podczas styczniowego okienka transferowego. Jego kariera w Hiszpanii nie przebiegła dosyć pomyślnie, bo od momentu przejścia do Valencii, rozegrał zaledwie 196 minut w 4 ligowych meczach. Oprócz tego w Pucharze Króla mogliśmy go oglądać przez całe 3 minuty. Powód? Prozaiczny, zachorował na ospę wietrzną, a jakby tego było mało to wcześniej w meczu przeciwko Getafe dostał czerwoną kartkę. Teraz oczywiście rozgrywki wstrzymano, więc i tak nie byłby w stanie zagrać. Jak zatem można łatwo zauważyć, prezentacja nie przebiegła tak jak sobie to Włoch wyobrażał. Zespół też najpewniej nie jest zadowolony z jego udziału w klubie, a przegrany mecz w 1/8 Ligi Mistrzów nie poprawia atmosfery. Miejmy nadzieję, że po wznowieniu rozgrywek będzie okazja naprawienia wizerunku, bo Alessandro zapowiadał się naprawdę obiecująco.

Alessandro Florenziego

Teraz jednak AS ROMA wskazała kwotę jaką chce otrzymać za reprezentanta Włoch. Według “Marca” jest to 15 milionów euro. Nie zapowiada się aby Valencia była w stanie tyle za Alessandro zapłacić, więc najpewniej wróci on do swojego kraju. Jednak nie oznacza to końca europejskich podbojów zawodnika, bo przed styczniowym okienkiem transferowym zainteresowane były nim poza Valencią takie kluby jak Olympique Lyon, Cagliari Calcio oraz Sampdoria. Teraz mówi się, że piłkarz może trafić do Atalanty lub Fiorentiny, więc na brak zainteresowania nie może narzekać. Pytanie tylko czy kwota jaką podał klub macierzysty nie jest za wysoka jak na to co pokazał w hiszpańskiej lidze. Miał tam wrócić do formy, szczególnie przed Euro 2020 (przeniesiono je na 2021 rok), a koniec końców wyszło na to, że jest jeszcze gorzej niż przed wypożyczeniem.

Transferowe historie Alessandro Florenziego się jeszcze nie skończyły, więc o Włochu najpewniej kilka razy usłyszymy. Teraz jednak najważniejszy jest powrót rozgrywek, bo tylko dzięki grze jest on w stanie wykazać swoją wartość. Sam dał do zrozumienia, że chętnie wróciłby do Serie A, co potwierdza La Gazzetta dello Sport, a to idealna sytuacja dla Fiorentiny. To właśnie tam może znaleźć swoje miejsce, bo mówi się, że zespół wypożyczy wychowanka klubu z wiecznego miasta na 1 rok z obowiązkiem wykupu. Miejmy nadzieję, że we włoskiej lidze, na ojczystej ziemi, wróci do formy i pokaże na co go stać. Warto przypomnieć, że powodem wypożyczenia do Valencii była miedzy innymi napięta sytuacja z trenerem Romy, Paulo Fonseką.

Foto. Valencia CF