Drenaż talentu w Polskiej Ekstraklasie postępuje! Gytkjær odchodzi z Lecha

Na początku miesiąca usłyszeliśmy o odejściu jednego z topowych pomocników ligi – Zvonimir Kozulj oświadczył, że do Szczecina już nie wróci nawet mimo wznowienia rozgrywek i rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Teraz do niego dołączy Cristian Gytkjær.

Napastnik Lecha, Cristian Gytkjær, poinformował na łamach duńskiej telewizji TV3 o podjęciu decyzji o nie przedłużaniu wygasającego w czerwcu kontraktu. Dla Ekstraklasy oznacza to ogromną stratę jako, że tracimy obecnie najlepszego napastnika ligi. Duńczyk prowadzi w klasyfikacji strzelców z 15 golami na koncie, ponadto ma na koncie 3 trafienia w Pucharze Polski. Reprezentant Danii był zdecydowanie najlepszym snajperem ligi od czasów Nikolica i w ciągu ostatnich 3 latach w barwach Lecha zdobył 56 bramek, z czego 46 w Ektraklasie.

Gytkjær
lechpoznan.pl

Co nie zagrało? Gytkjær przychodził do drużyny aspirującej do gry w pucharach, lecz Lech dwukrotnie odpadał w eliminacjach, a w tym sezonie z powodu kiepskiej postawy drużyny rok temu nawet w nich nie uczestniczył. Jest to na pewno problem dla napastnika, który zadomowił się w reprezentacji narodowej u boku zawodników takich jak Cristian Eriksen, Martin Braithwaite, Yussuf Poulsen czy mistrz Anglii Peter Schmeichel. W barwach Danii trafiał do siatki 4-krotnie w el. do Euro 2020 występując w takiej samej liczbie spotkań.

Ruch Duńczyka może też być spowodowany obecną sytuacją, gdzie będąc wolnym piłkarzem może mieć większe szanse na znalezienie klubu jako, że nie będzie trzeba płacić żadnej kwoty za ściągniecie do siebie snajpera.

Gytkjær

Foto. materiały prasowe klubu oraz Instagram