MMA

Koguci trójkąt w UFC: Cejudo, Cruz, Garbrandt

Triple C po niemalże rocznej przerwie od oktagonu miał skrzyżować rękawicę z legendą UFC Jose Aldo. Do walki mistrzowskiej z udziałem Brazylijczyka jednak nie dojdzie, ponieważ Aldo ma problem z uzyskaniem wizy pracowniczej. Ta sytuacja sprawiła, że do walki o pas kategorii koguciej znalazło się kilku chętnych.

Najpoważniejszym zawodnikiem w wyścigu o szansę walki z Cejudo okazał się były mistrz – Dominick Cruz. Pomimo niepodważalnej renomy Amerykanina jego wybór jako pretendera do walki o pas kategorii koguciej rozbudził wiele kontrowersji w świecie MMA. Problemem, który zasiewa wątpliwości przy tym wyborze jest 4 letnia przerwa Cruza od oktagonu, przez które narodziły się nowe nadzieje tej dywizji takie jak Peter Yan, czy Aljamain Sterling(oboje mieli już planowane walki, jednak sytuacja związana z pandemią daje nowe ,,możliwości”).

UFC
Fot. ESPN MMA

W trakcie tego, kiedy większość osób spodziewa się, że jeśli walki nie dostanie ,,The dominator’’ przejmie ją ktoś z czołówki rankingu kategorii koguciej UFC, swoją burze w mediach zaczyna Cody Garbrandt wstawiając zdjęcie ze zwycięskiego pojedynku przeciwko Cruzowi.

,,To jest co myślę o Dominicku walczącym z tym klaunem. Henry Cejudo Siadaj K*rwa!”

Podczas gdy przepychanka obu panów trwa w najlepsze, Cruz udostępnia  swojego tweeta, w której potwierdzał walkę o pas.

,,To się nadal dzieje!”

Mocno wytatuowany Amerykanin jednak nie daje o sobie zapomnieć i na wszystko reaguje zarzucając Triple C, że ten jest tchórzem wybierając do walki kogoś po 4 letniej przerwie.

,,Triple C oznacza potrójny tchórz, wybierasz gościa, który nie walczył 4 lata Henry klaunie, no dalej UFC!
Note Rafael widzimy się zanim pojawi się lato…”

Zdarzało się, że potyczki w mediach społecznościowych czasami prowadziły do walki w oktagonie, jednak ,,No love” chyba za bardzo wziął sobie to do serca, ponieważ nie daje chwili wytchnienia mistrzowi. Z serią 3 porażek z rzędu przez 3 ostatnie lata, mało kto dostanie walkę, a najwidoczniej Amerykanin z Ohio jest na to ,, za krótki”, co pokazuje odpowiedź Cejudo.

,,Po prostu dalej podążaj drogą tych świetnych przegranych i może Cię wybiorę. Cody Śmieć.”

UFC
Henry Cejudo i Dominck Cruz