Onana na oku europejskich gigantów. Z kim mu najbardziej po drodze?

PSG, Barcelona, Chelsea, a także Tottenham są niezwykle zainteresowane usługami Andre Onana. Nowe doniesienia dziennika ,,L’equipe” mogą sugerować, że to zespoły z Wysp Brytyjskich są aktualnie najbliżej ściągnięcia golkipera Ajaxu Amsterdam do siebie.

Wychowanek FC Barcelony, sprowadzony do Katalonii z kameruńskiej akademii Samuela Eto’o, został przez Blaugranę sprzedany do obecnych mistrzów Holandii na początku 2015 roku za zaledwie 150 tysięcy Euro. Onana stał się przez ten czas kluczowym graczem ekipy, która w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów doszła do półfinału, przegrywając w nim w dramatycznych okolicznościach z Tottenhamem. 24-latek stał się po tamtym sezonie jednym z bardziej łakomych kąsków na rynku transferowym, lecz postanowił on pozostać w Amsterdamie.

Po tym sezonie Holendrom może jednak nie być tak łatwo zatrzymać ich podstawowego bramkarza, bowiem już teraz do walki o niego wchodzą kolejne ekipy. Wydawało się, że najbliżej celu jest właśnie FC Barcelona. Sam zainteresowany mówił w wielu wywiadach, że Camp Nou wciąż jest jego domem. Mówiło się także po cichu o Paris Saint-Germain oraz Chelsea, lecz teraz na prowadzenie w pościgu za Kameruńczykiem wysunęły się wyżej wspomniane ,,Totki” oraz The Blues.

Jose Mourinho najwyraźniej chce wybrać się latem na spore zakupy i po plotkach dotyczących ściągnięcia Adama Lallany i Thomasa Meuniera, ,,Koguty” aktywnie włączają się w walkę o zawodnika z Czarnego Lądu. Włodarze Tottenhamu są według francuskiego L’equipe po wstępnej rozmowie z Onaną i realnie biorą go pod uwagę jako nowego podstawowego bramkarza wobec niestabilnej formy Hugo Llorisa. Ma on również być naturalnym zastępcą 33-letniego już Francuza. Jeśli jednak ekipie Jose Mourinho nie uda się wejść do czołowej czwórki, ich pozycja negocjacyjna może być o wiele gorsza. Tym bardziej, że to samo źródło informuje o skontaktowaniu się działaczy Chelsea z 15-krotnym reprezentantem Kamerunu. Piłkarz Ajaxu jest ponoć zainteresowany usługami ekipy z zachodniego Londynu, nawet jeśli musiałby rywalizować o miejsce w składzie z Kepą Arrizabalagą.

Onana

Nie należy w tym całym szaleństwie zapominać o innych klubach – Barcelona chce sprowadzić Onanę na wypadek, gdyby Marc-Andre ter Stegen nie chciał przedłużyć kontraktu z hiszpańskim klubem. PSG także ostrzy sobie zęby na umiejącego przecież mówić po francusku bramkarza, a paryżanie są mu w stanie dać pozycję pierwszego bramkarza kosztem Keylora Navasa.

Tak ogromne zainteresowanie osobą Kameruńczyka sprawia, że z pewnością usłyszymy dużo spekulacji dotyczących golkipera z Afryki przed i w trakcie letniego okienka transferowego. Ajax za swojego zawodnika ma żądać kwoty rzędu 30 milionów Euro.

Onana

Foto. Twitter