Premier League: Treningi wracają od dziś! Innowacyjne sposoby kontroli

Wszystkie kluby w Premier League omówiły przepisy oraz zostaną wprowadzone innowacyjne sposoby kontroli bezpieczeństwa na treningach.

Inspekcja – niespodzianka, śledzenie GPS, czy wideo analizy będą używane by zachować pewność co do przestrzegania nowych restrykcji bezpieczeństwa w pierwszym stopniu powrotu angielskiego futbolu, czyli Premier League.

Premier League

Richard Masters

Dyrektor ligi Richard Garlick w swojej rozmowie z BBC wspomina nawet o inspektorze na każdym boisku treningowym.

,,Stopniowo mamy zamiar to podnosić, więc najprawdopodobniej będziemy mieć inspektora na każdym boisku. To da nam pewność, że polecenia są należycie wykonywane.”

Po poniedziałkowym spotkaniu z klubami, Richard Masters, Dyrektor naczelny ligi podejmuje także temat celebracji pucharu zwycięskiej drużyny Premier League razem z kibicami.

,,Będziemy się starać by doszło to do skutku, chyba że będzie to niemożliwe z powodu bezpieczeństwa.”

Kluby Premier League omówiły już odpowiednie restrykcje.

Każda z drużyn zgodziła się na treningi w grupach nie większych niż 5 zawodników, a każda sesja treningowa ma trwać maksymalnie 75 minut dla każdego zawodnika. W umowie także, jest napisane o przestrzeganiu ,,social distancing”, a same rozgrywki najprawdopodobniej wznowią się 12 czerwca.

,,12 czerwca to tylko zakładana data, ale ona nie jest pewna, mimo tego że nie chcemy już jej przekładać. Wszystko także zależy od tego, kiedy będziemy mogli robić treningi w pełnym kontakcie. Piłkarze muszą przygotowani zanim piłkarze wejdą na boisko, a także my musimy być elastyczni.”

Mówi Masters w rozmowie z BBC

Dyrektor naczelny Premier League, także podkreśla bezpieczeństwo planu powrotu.

,,To oczywiste, że nie możemy przymrużyć oka na wszystko, ale wydaje mi się, że stworzyliśmy ekstremalnie bezpieczne środowisko, jak na pierwszy stopień powrotu. Mam nadzieje, że uspokoiliśmy wszystkich zawodników i trenerów.”

Premier League
Fot. liverpoolfc.com

Bundesliga ma już swój powrót za sobą i jak widać okazał się on całkiem udany oraz bezpieczny, jednakże sytuacja w UK jest znacznie gorsza, co może kosztować Premier League  zakończeniem sezonu przedwcześnie. Na szczęście słuchając władz ligi, chyba wszystko zmierza w dobrym kierunku, by ligę dograć. Fani ,,The Reds”, mogą nie tracić nadziei…

Foto. materiały prasowe ligi oraz klubów