Śląsk Wrocław otwiera swoje e-sportowe drużyny w CS:GO, Fortnite i FIFA

Przez lata e-sport ewoluował i zyskiwał na znaczeniu, a dziś na scenę e-sportową wkracza drużyna pod banderą Śląsk Wrocław, która ma ambitne plany rozwojowe

Dla zespołu Śląsk Wrocław nadszedł historyczny dzień, od dziś oficjalnie działa sekcja e-sportowa, która będzie obejmować łączenie 3 dywizje w grach Counter-Strike: Global Offensive, FIFA i Fortnite. Jest to efekt współpracy klubu ze sponsorem Games Arena, który prowadzi salon gier w Alei Bielany. Taka nowość jest świetną okazją dla młodych zawodników, którzy zapowiadają się obiecująco w danej grze. Na dzień dzisiejszy reprezentantami drużyny będą Damian “Natsu” Gajewski (FIFA), Łukasz “Lucas4w” Ilnicki (CS:GO) oraz Bruno “Sn1vyy” Zachacz (Fortnite). Jednak to nie koniec dobrych informacji.

“Esport staje się coraz popularniejszy, przyciąga liczną publiczność i już od pewnego czasu budzi nasze zainteresowanie. Dziś powiększamy naszą rodzinę i stawiamy kolejny krok w rozwoju klubu. Chcemy budować markę Śląska Wrocław również w wirtualnych rozgrywkach, otwierając się na nowe grupy odbiorców. Wyobrażaliśmy sobie, że przedstawimy nasz projekt trochę w innych okolicznościach, ale z drugiej strony mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie zapewnimy naszym fanom emocje i dodatkową rozrywkę”

zaznacza Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

“Śledząc historię polskiego esportu, zauważymy, że większość znaczących sukcesów odnosili gracze bardzo młodym wieku. Również chcemy iść tą drogą i dlatego szukamy talentów z Wrocławia. Chcemy dać im szansę i wnieść trochę świeżości na polską scenę rozgrywek.”

mówi Paweł Żurowski, koordynator sekcji Śląsk Wrocław Esports

Oficjalna nazwa zespołu to Śląsk Wrocław Esports i w ramach tej drużyny będzie również funkcjonować specjalna akademia, w której można wykupić 3 “poziomy” szkolenia. Pierwszy z nich kosztuje 59 zł i w jego skład wchodzi: 1 trening online po 1h w tygodniu, kontrola rozwoju i wsparcie merytoryczne trenera, raport postępów uczestnika 1 raz w miesiącu, nielimitowany dostęp do serwera akademii oraz materiały do szkolenia w formie elektronicznej. Wybierając pakiet za 99 zł otrzymujemy: 2 treningi online po 1h w tygodniu, 1 trening w klubie (siedziba Games Arena) po 1,5h w tygodniu, koszulka dla zawodnika (od 1 czerwca) oraz to co w poprzednim planie. Najdroższa opcja to koszt 149 zł i w jej składzie są takie elementy jak: 3 treningi online po 1h w tygodniu, karnet VR na 60 minut miesięcznie oraz to co poprzednio.

“Dywizję Counter Strike: Global Offensive będziemy rozwijać krok po kroku, aby na przestrzeni kilku miesięcy móc z powodzeniem rywalizować z krajową czołówką. W innych dywizjach już w tej chwili mamy mocny skład. Damian “Natsu” Gajewski należy do grona najlepszych zawodników w grze FIFA w Polsce, natomiast Bruno „Sn1vyy” Zachacz w ubiegłym roku zajmował wysokie lokaty w kilku turniejach Fortnite. Myślę, że z tym zespołem każdy w kraju będzie musiał się liczyć.”

dodaje Paweł Żurowski

Oficjalna strona klubu, gdzie znajdziecie więcej informacji – KLIK

Foto. Śląsk Wrocław Esports