MMA

Stipe Miocic potwierdza: Walka z ,,DC” to kwestia czasu!

Aktualny champion kategorii ciężkiej w UFC, Stipe Miocic, odpowiada na zarzuty ucieczki od dokończenia trylogii z Cormierem.

Niedawno Amerykański zapaśnik zapowiadał, iż jeśli ma przejść na emeryturę to tylko jako mistrz. Ostatnia walka obu Panów to była właśnie potyczka między sobą zeszłego sierpnia, kiedy to Amerykanin Chorwackiego pochodzenia odebrał pas Cormierowi. Od deklaracji ,,DC” machina medialna ruszyła, przez co grunty pod te wydarzenie już są przygotowywane. Sam mistrz, odpowiedział że walka na pewno nie odbędzie  się w sierpniu, tak jak chciał Cormier ponieważ całe Ohio jest uziemione, a sam skupia się na pomocy lokalnej społeczności.

Miocic
Fot. UFC

Do gry medialnej dołączył się sam szef UFC, który uważa, iż walki nie będą czekać na nikogo, szczególnie jak się jest mistrzem. Według Dana White’a Miocic ma się zdecydować, co preferuje robić, ponieważ w innym wypadku może to go kosztować utratą pasa.

Słów samego ,,Bossa” Stipe już nie mógł lekceważyć, więc zabrał głos i poprzez twittera wytłumaczył swoją sytuację oraz wyraził chęć dokończenia trylogii.

,,Chcę walczyć z DC. To kwestia czasu. Zamierzam dać moim fanom to co chcą ujrzeć. Moi menadżerowie pracują już nad ustaleniem daty razem z UFC. Na razie robię to co zarządził Gubernator DeWine polecił i pracuje jako pracownik pierwszej pomocy. Nie mogę kontrolować globalnej pandemii.”

Następnie tłumaczy, czemu nie może trenować poprzez co nie może przygotować się do walki.

,,Mój główny trener nie może otworzyć teraz sali przez kruczki prawne. Nie stawiam się wyżej niż ktokolwiek inny w odniesieniu do tego co jest mi wolno. Ohio jest pod rozkazami do 29 maja. Kiedy tylko otworzą sale od razu zaczynamy obóz przygotowawczy. Proste. Nigdy nikogo nie unikałem(…)Nigdy nie odmówiłem walki i nigdy tego nie zrobię. Obrona pasa po raz 6 już wkrótce.”

Miocic
Fot. Instagram

Wychodzi na to, że obaj Panowie i cały świat już są zgodni co do tego czy trylogia się odbędzie. Szkoda tylko walki Ngannou vs Rozenstruik, która miała przybrać formę eleminatora do walki o pas.